Поради батькам

Поради для батьків 

"Психологічна допомога та підтримка під час війни"

             

https://www.youtube.com/watch?v=wqtg7LRTSTc 
https://www.youtube.com/watch?v=6n3o96GRo1U
https://www.youtube.com/watch?v=iD8RRw_3L48




 

Відсутність школяра у школі без поважних причин. 

Що загрожує батькам.

Що потрібно врахувати батькам, у випадку, коли дитина не відвідує школу протягом 10 днів і більше? Канікул це звісно не стосується. А в іншому випадку - має неприємні наслідки.

Відповідно до Постанови КМУ від 13.09.2017 № 684, якою затверджено «Порядок ведення обліку дітей шкільного віку та учнів» - у разі відсутності учнів, які не досягли повноліття, на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів підряд з невідомих або без поважних причин навчальний заклад невідкладно надає відповідному територіальному органу Національної поліції та службі у справах дітей дані таких учнів для провадження діяльності відповідно до законодавства, пов’язаної із захистом їх прав на здобуття загальної середньої освіти.

Причини відсутності учня на навчальних заняттях підтверджуються відповідною медичною довідкою закладу охорони здоров’я або письмовим поясненням батьків (одного з батьків) учня чи інших законних представників (для учнів, які не досягли повноліття) або учня (для повнолітніх учнів), що зберігаються в його особовій справі протягом поточного навчального року.

В житті звичайно, поважних причин може бути набагато більше, і окрім хвороби, це і відпочинок із батьками та інші важливі сімейні обставини. А тому, у разі наявності поважних причин пропуску шкільних занять, батьки обов’язково повинні повідомити про це вчителя задля уникнення неприємних ситуацій та надати відповідну заяву.

 Зауважте, що у разі постійного та тривалого невідвідування дитиною шкільних занять, батьків може бути притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 184 КУпАП, а це чималий штраф від 850 грн. до 1700 грн.

 

https://t.me/c/1238147219/1242

ДІТИ В ІНТЕРНЕТІ: ЯК НАВЧИТИ БЕЗПЕЦІ

 У ВІРТУАЛЬНОМУ СВІТІ

       У посібнику розкрито можливості сучасних інформаційних технологій – інтернету, мобільного зв’язку та висвітлено способи безпечної поведінки дитини у віртуальному просторі, що убезпечать від негативного впливу на її психічне і фізичне здоров’я.
      Посібник адресовано батькам, дідусям і бабусям, педагогам, працівникам соціальних служб для дітей і молоді.

Посібник «Діти в Інтернеті»  https://51.ks.ua/images/files/Dity_v_interneti.pdf

ДІТИ І КНИГА 

        Всебічний розвиток дитини в ранньому дитинстві - запорука його успішного майбутнього. Важливу роль у розвитку людини будь-якого віку грає читання книг, адже завдяки книгам ми пізнаємо світ, як реальний, так і придуманий, чогось вчимося, вдосконалюємось. Щоб дитина і книга продовжували супроводжувати один одного протягом всього життя, треба над цим попрацювати. Прищеплюйте любов до книги з раннього дитинства: купуйте дитині книги, читайте їй віршики, оповідання, казки. Нехай відвідування книжкових магазинів і купівлі нових книг стануть вашим сімейним святом і ритуалом

 

Рекомендації батькам, 

як  прищепити дитині любов до читання.

1. Читайте дитині з раннього віку

        Читати дитині вголос потрібно не тільки перед сном. Придбайте малюкові декілька книг з ілюстраціями. Нехай він сприймає такі книжки як іграшки. Читайте дитині, коли годуєте її або міняєте їй підгузок. Читаючи дитині книги, водночас виявляйте любов до неї, обіймайте її й ніжно торкайтеся. Мета – викликати в дитини позитивні асоціації з читанням. Щоразу, коли виникає пауза в повсякденних справах, читайте дитині книгу. Читайте їй за обідом, після школи тощо.

 

2. Систематично відвідуйте бібліотеку

        На порозі дворічного віку дитина може полюбити читання більше від решти занять. Запишіть дитину в бібліотеку й ходіть туди з нею регулярно. Необхідність здавати книги вчасно привчить дитину регулярно їх читати. Тримайте бібліотечні книги на окремій полиці, щоб не загубити їх і щоб дитина в будь-який момент могла взяти їх і почитати. Якщо дитина не виноситиме ці книги з дому – вона гарантовано їх не загубить.

Керування процесом долучення дитини до читання книг може бути досить складним для батьків. Рекомендуйте дитині авторів і книги, які, на вашу думку, їй варто почитати. Щодо цього можна також попросити поради в бібліотекаря, оскільки зазвичай у бібліотеках є списки рекомендованої літератури для будь-якого віку. Відкривайте із дитиною нові цікаві книги, спільно радіючи, коли їй до рук потрапляє нова книга улюбленого автора.

3. Читайте дитині якомога частіше

         Поки дитина не навчиться нормально поводитися за столом, читання – ефективний спосіб утримати її на місці (надто коли вашого чоловіка немає вдома, а вам потрібно погодувати дитину). Також читання добре допомагає батькам заохотити дитину спробувати нову страву. Багато батьків із такою метою вмикають дитині мультфільми на планшеті, коли годують її. Однак дивлячись мультфільми, дитина несвідомо приймає їжу. Коли ви читаєте їй книжку, вона слухає вас і бачить перед собою страву, відчуває її запах і смак. У такому разі ймовірність того, що нова страва їй сподобається, є більшою.

 

4. Не змушуйте дитину читати

        Більшість дітей починає читати автоматично, коли розвиває необхідні для цього навички. Ви не повинні змушувати дитину читати, замість цього прищепіть їй любов до книг. Якщо ви занадто старанно почнете вчити дитину читати, це може позбавити дитину задоволення від читання. Якщо таке навчання викликатиме в дитини труднощі, вона, ймовірно, почуватиметься нездарою, і це назавжди знеохотить її до читання.

 

 

 

Правила для батьків
 

1.  Не навчайте того, з чим ви самі необізнані. Для правильного виховання дитини треба знати її вікові та індивідуальні особливості.
2.  Не сприймайте дитину як свою власність, не ростіть її для себе. Ваша мета – виростити її для життя серед людей.
3.  Довіряйте дитині. Пояснюйте, що вона робить краще, а не гірше. Залишайте за нею право на власні помилки, тоді дитина оволодіє вмінням їх самостійно виправляти.
4.  Не ставтесь до дитини зневажливо. Дитина повинна бути впевнена в своїх силах, тоді з неї виросте відповідальна особистість.
5.  Будьте терплячими. Ваша нетерплячість – ознака слабкості, демонстрація вашої невпевненості у собі.
6.  Будьте послідовним у своїх вимогах, але пам’ятайте: твердість лінії у вихованні досягається не покаранням, а стабільністю обов’язкових для виконання правил, спокійним тоном спілкування, неквапливістю і послідовністю.
7.  Потурбуйтесь про те, аби ваша дитина накопичувала досвід у спокійному темпі. Дозволяйте їй відпочивати від розпоряджень, наказів, зауважень. Нехай вона вчиться розпоряджатися собою.
8.  Виключіть із своєї практики вислів: «Роби, якщо я наказав!» Замініть цю форму вимоги на іншу: «Зроби, тому що не зробити цього не можна, це принесе тобі користь»
9.  Оцінюючи дитину, кажіть їй не тільки про те, чим ви особисто незадоволені, а й про те, що вас радує. Не порівнюйте її з сусідською дитиною, однокласниками, друзями.Порівнюйте, якою вона була вчора і якою є сьогодні.
10.             Ніколи не кажіть, що вам ніколи виховувати свою дитину. Давайте вчитися виховувати наших дітей, пізнавати те, чого ми не знаємо, знайомитись з основами педагогіки, психології, якщо насправді любимо їх і бажаємо їм щастя.



ТЕСТ ДЛЯ БАТЬКIВ 
"ВАША ДИТИНА В ДЗЕРКАЛI ЧИТАННЯ"

Шановнi батьки, цей тест призначений для тих, чиї дiти вчаться в 5-8-х класах. Якщо Ви хочете дiзнатися, що значить для Вашої дитини читання, яку роль вiдiграє воно в її життi, спробуйте вибрати по 1-му варiанту з вiдповiдей на кожне запитання. Ви не тiльки визначите ступiнь пiдготовленостi вашої дитини, а й зможете оцiнити свої здiбностi як керiвника читання.

ЗАПИТАННЯ:

1. Чи часто Ви читали вголос Вашiй дитинi, коли вона ще не вмiла робити цього сама?

   a. практично кожного дня (5).
   b. часто (4).
   c. рiдко, придiляли мало часу цьому заняттю (3).
   d. рiдко, тiльки якщо попросить (2).
   e. нiколи цим не займалися (1).

2. Згадайте, чи легко вашiй дитинi далося навчання читанню?

   a. так, це сталося дуже швидко i без сторонньої допомоги (5).
   b. їй знадобилося для цього небагато часу (4).
   c. ми довго займалися з нею (3).
   d. наша допомога не мала успiху, дитина навчилася читати лише у школi (2).
   e. нi, вона i зараз читає абияк (1).
3. Спробуйте визначити iнтерес Вашої дитини до читання за такими критерiями:
   a. це стало її улюбленим заняттям (4).
   b. вона читає багато, але тiльки програмнi твори (2).
   c. читання її мало цiкавить, вона рiдко читає (1).
   d. досить часто доводиться примушувати її взяти в руки книжку (0).

 4. Спостерiгаючи за дитиною, яка читає, у Вас складається враження, що:
   a. їй важко дається вникнути у твiр (1).
   b. вона читає досить повiльно, не вникає у зміст того, про що читає (2).
  c. вона повнiстю занурена в читання, часто не помiчає того, що вiдбувається навколо (3).


5. Коли Ви просите дитину переказати прочитане, вона:

   a. не може цього зробити (0).
   b. часто плутається, забуваючи основнi деталi (1).
   c. розповiдає прочитане дуже близько до тексту (3).
   d. додає до прочитаного вiд себе, вигадує новi деталi, фантазує (4).

6. Якщо Ваша дитина зайнята читанням цiкавої книги, а по телевiзору почалися мультфiльми, яка реакцiя дитини:

   a. вона одразу кидає книгу i сiдає до телевiзора (0).
   b. вона може читати, час вiд часу поглядаючи на екран (1).
   c. телевiзор не може перешкодити її читанню; це для неї лише 5-хвилинний вiдпочинок, а потiм вона знову сiдає читати (3)

7. Якщо у Вашої дитини є своя книжкова полиця, спробуйте за нею визначити тематику  її  читання:

   a. читає все пiдряд (0).
   b. обожнює детективи i пригоди (1).
   c. вона так навантажена навчанням, що читає лише програмові твори (2).
   d. краще почитає щось лiричне (3).
   e. легка лiтература не входить у сферу її iнтересiв (4).
   f. переважно це класика i наукова лiтература (5).

8. На Ваш погляд, на читання Вашої дитини переважно впливає:

   a. школа (2).
   b. телебачення, кiно (1).
   c. Ви - батьки (3).
   d. як правило, вона сама правильно обирає, що читати (5).
   e.  iнше (4).

9. Як вона ставиться до творiв, якi вивчає у школi:

   a. любить їх читати (3).
   b. важко сприймає (2).
   c. зовсiм не читає (1).

10.Де дитина бере книжки для читання:

   a. з дитинства вона вiдвiдує бiблiотеки i легко орієнтується  у їх фондах  (4).
   b. у себе вдома - у нас велика бiблiотека (3).
   c. просить почитати у друзiв (2).
   d. менi важко вiдповiсти (1).
11.Як Ви самi оцiнюєте свої здiбностi у керiвництвi читанням Вашої дитини:

  a. вiдмiнно, читання дитини для мене - один iз головних методiв її виховання; я придiляю цьому багато уваги (5).
   b. добре, я вважаю, що читання дуже важливе у розвитку дитини, але нехай читає за власним бажанням (4).
   c. задовiльно; я не слiдкую за тим, що i як читає моя дитина, це обов'язок школи (3).
РЕЗУЛЬТАТИ :
9- 15. Увага! Книга не входить у коло iнтересiв Вашої дитини, бiльше того, можливо, вона вiдчуває огидливiсть, ворожiсть до читання, що позначиться негативно на її розвитку. Певно, Ви дуже мало спонукаєте її до цього заняття. Спробуйте виправити помилку, зацiкавте її, почитайте разом з нею, починайте з легких творiв. I поговорiть з нею про прочитане - це зблизить вас. Проконсультуйтесь у бiблiотекаря, вiн допоможе Вам i Вашому дитині.
15-30. Ваша дитина належить до категорiї тих читачiв, якi читають час вiд часу, переважно вибiр їх лiтератури визначається школою. Вона може прочитати книгу через необхiднiсть, але, на жаль, потреби в самостiйному читаннi не вiдчуває. Примусове читання приносить мало користi. Тому якнайбiльше говорiть вдома про книги, розкажiть про тi, якi вас особисто схвилювали, розкажiть так, щоб не прочитати їх було просто неможливо.
31-49. Як видно, Ваша дитина любить читати i робить це iз задоволенням. Коло її читацьких iнтересiв широке, книга для неї - це засiб пiзнання свiту i роздумiв про життя i саму себе. Вона здатна на правильний самостiйний вибiр лiтератури. Читанням цiєї дитини не потрiбний контролювати. Ви вже прищепили їй любов до книги. Це досить сформований читач. Та спiлкування з нею щодо прочитаного нiколи не стане для вас зайвим.

50-56. Якщо Ваша дитина входить в цю невелику групу читачiв, ми можемо привітати Вас. Книга надiйно увiйшла в життя вашої дитини. Очевидно, книга є членом вашої родини. Ваша дитина - обдарований читач. Вона не лише багато читає, а ще й умiє по-справжньому сприймати прочитане. Крiм того, вона володiє образною пам'яттю та надiлена фантазiєю. Але будьте обережнi, аби читання не стало для неї iнобуттям дiйсностi, яке вiдсторонює вiд реальностi. Нехай частiше зiставляє книгу з життям. Допоможiть їй у цьому, не позбавляючи радостi вiльного читання.
 



Немає коментарів:

Дописати коментар

Про книгу і бібліотеку

Якщо ви хочете, щоб молодь тягнулася до знань, турбуйтеся про головні , найважливіші джерела духовної культури – бібліотеки....